Coraz więcej osób, wybierając plecak dla siebie lub najbliższych, stawia na wysoką jakość użytych materiałów oraz komfort użytkowania wybranego modelu. Nic więc dziwnego, że produkty szwedzkiego producenta cieszą się tak dużym zainteresowaniem na całym świecie. Klienci mogą wybierać pośród bogatej palety barw i wzorów. Sprawdź, dlaczego warto postawić na plecak z serii Kanken.

Jaka jest historia powstania marki Fjallraven?

Początki firmy sięgają roku 1960, w którym Szwed Åke Nordin zaprojektował (na własny użytek) plecak z aluminiowym stelażem, pozwalającym utrzymać cały ciężar bliżej pleców. Z czasem przyjeżdżający turyści oraz lokalni hodowcy reniferów zapragnęli takich samych modeli dla siebie. W kolejnych latach powstawały inne produkty wpływające na komfort i bezpieczeństwo spędzania czasu na zewnątrz. Producent zaprojektował m.in.:

  • Thermo Tent (namiot odporny na wilgoć),
  • kurtkę oraz spodnie Greenland (wodoodporne i wiatroszczelne),
  • ocieplaną kurtkę Expedidtion Down Jacket,
  • prostokątny plecak Kanken Fjallraven , który był odpowiedzią na problemy z plecami szwedzkich uczniów.

Nie można również nie wspomnieć o charakterystycznym logo firmy, przedstawiającym polarnego lisa. W 1994 firma zorganizowała akcję mającą na celu ochronę tego wspaniałego zwierzęcia.

Na czym polega fenomen plecaków Kanken?

Pierwsze modele powstały w 1978 roku i niemal od razu zyskały na popularności wśród uczniów szwedzkich szkół. Dziś kolorowe plecaki o prostym i ponadczasowym designie są noszone na całym świecie przez młodzież oraz dorosłych. Na szczególną uwagę zasługuje materiał wykonania — Kanken powstał z syntetycznej tkaniny Vinylon-F. Produkt jest pojemny i zarazem bardzo lekki (200-500 g).

Gdzie można kupić produkty szwedzkiego producenta?

Najważniejsze, aby znaleźć sklep, w którym dostępne są wyłącznie oryginalne artykuły pochodzące od firmy Fjallraven. Zdecydowanie największy wybór jest w internecie, gdzie poza plecakami i torbami można też znaleźć dodatki typu breloczki na klucze, portfele, doczepiane kieszenie na butelkę, pokrowce i pasy piersiowe.