Aby aranżacja zachwycała niepowtarzalnym designem, warto wykorzystać w niej oryginalne elementy dekoracyjne. Ciekawą propozycję stanowią pilastry, które – wykonane najczęściej ze styropianu lub pianki poliuretanowej – są bardzo lekkie, więc można zamontować je w dowolnie wybranym miejscu. Sprawdź, kiedy warto po nie sięgnąć i czym dokładnie się cechują!

Pilastry w nowoczesnych aranżacjach – dlaczego są tak popularne?

Niesłabnąca popularność tych elementów dekoracyjnych wynika z ich uniwersalności. Można je bowiem wykorzystać w wielu wnętrzach, zarówno prywatnych, jak i komercyjnych czy publicznych. Wniosą do aranżacji nieco unikalności i nutkę greckiego artyzmu, co jest pożądane zwłaszcza w wystrojach glamour, luxury design czy modernistycznych. Czym właściwie charakteryzują się pilastry? Cechuje je przede wszystkim:

  • lekkość – są tworzone ze styropianu lub pianki poliuretanowej, więc można je zamontować w dowolnym miejscu, wykorzystując w tym celu mocny klej,
  • dostępność w różnych rozmiarach i kształtach – mogą być stylizowane na antyczne, greckie elementy architektoniczne, przedstawiać wybrane formy i żłobienia, w zależności od indywidualnych preferencji inwestora,
  • możliwość pomalowania na dowolny kolor – kupując je, otrzymuje się białe produkty, które można pokryć farbą w swoim ulubionym odcieniu, pasującym do konkretnej aranżacji.

Warto wybrać pilastry do swoich aranżacji!

Będą one stylowym przełamaniem skandynawskiego minimalizmu, wniosą nieco przytulności do wnętrz loftowych i industrialnych, a elegancji do aranżacji glamour czy luxury design. Warto wykorzystać ich potencjał i stworzyć z ich udziałem wystrój, który zachwyci każdego, niezależnie od tego, czy będzie to przestrzeń mieszkalna, biurowa, czy lokal usługowy, restauracja, a może pokój w hotelu. To uniwersalne produkty!