W medycynie ludowej wyciągi ziołowe na bazie alkoholu stanowią tradycyjny i wyjątkowo skuteczny sposób walki z różnymi dolegliwościami. Niektóre mieszanki są na tyle efektywne, że weszły do użytku w konwencjonalnym leczeniu, a należy do nich m.in. Amol. Stosuje się go na różne dolegliwości. Chcesz wiedzieć, na jakie? Sprawdź poniżej!

Czym jest Amol?

Wpierw warto wyjaśnić, czym jest sam preparat. To produkt leczniczy na bazie ziół, dostępny w formie płynu. Substancjami czynnymi w jego przypadku są olejki eteryczne oraz mentol. Wskazuje się, że ma on szerokie spectrum działania, w tym m.in.:

  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwbólowe,
  • przeciwzapalne,
  • przeciwgrzybicze.

Stymuluje również pracę układu immunologicznego oraz trawiennego. Niektóre składniki wpływają na stany emocjonalne oraz system nerwowy. Poza tym lek ten wykazuje właściwości dezynfekujące, chłodzące i łagodzące. Trudno się zatem dziwić, że Amol znajduje zastosowanie w walce z wieloma odmiennymi dolegliwościami, w tym… świerzbem.

Jakie jest zastosowanie Amolu?

Znając działanie tej mieszanki ziół, warto przyjrzeć się bliżej temu, na co dokładnie wpływa środek. Zaleca się używanie go m.in. przy bólach brzucha i żołądka. Stanowi także wsparcie dla organizmu po przejedzeniu. Wynika to m.in. z jego właściwości rozkurczających.

Nie bez przyczyny przyjmuje się go też w przypadku przeziębień. Zawarte w nim substancje przeciwbakteryjne pomagają skutecznie walczyć m.in. z infekcjami gardła oraz katarem. Poza tym ze względu na fakt, że ma związki zarówno rozgrzewające, jak i chłodzące, ceni się go jako lek na przeciążenie mięśni i bóle stawów. Co więcej, efekt łagodzący sprawia, że mieszanka ta używana jest także po ugryzieniach owadów. Amol na świerzb przynosi ulgę, redukując świąd.

Amol – niejedno ma zastosowanie

Jak mogłeś przeczytać powyżej – środek ten wykorzystuje się przy różnych dolegliwościach, przy czym w artykule została wymieniona tylko część z nich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat – najlepiej skontaktuj się z farmaceutą, który przedstawi więcej sposobów na zastosowanie tego złożonego produktu leczniczego.