Promocja marki w sieci powinna być oparta na szeregu różnych działań, które przynoszą długofalowe korzyści. Jednym z nich jest marketing treści, skupiony na tworzeniu contentu na potrzeby użytkowników potencjalnie zainteresowanych daną branżą czy rodzajem usług i towarów. Czym jest content marketing i co można zyskać, inwestując w niego swoje środki? Zobacz!

Content marketing – co to jest?

Coraz częściej można się spotkać ze zwrotem content marketing. Co to właściwie jest? To rodzaj strategii reklamowej online, polegającej na tworzeniu wysokiej jakości treści, które odpowiadają na potrzeby czytelników. Odbiorcy trafiający na angażujący dla siebie przekaz, chętnie wracają po więcej! Teksty i grafiki czy nawet filmy udostępniane są na firmowej stronie www oraz na kanałach w social mediach, głównie Facebooku, Instagramie czy YouTube.

Główne korzyści z content marketingu

Przedsiębiorcy decydujący się zainwestować w taką promocję mogą liczyć na wymierne efekty oraz szybki zwrot kosztów! Merytoryczny przekaz poświęcony zagadnieniom związanym z branżą wywoła reakcję odbiorców i sprawi, że chętniej dokonają oni zakupu reklamowanych produktów. Jednak to dopiero część korzyści, jakie content marketing może przynieść dla marki! Wiele z nich jest odczuwalnych jeszcze na długo po zakończeniu kampanii.

Większa liczba odwiedzin na stronie

W czasach, kiedy internet jest pełny słabej jakości tekstów, merytoryczny przekaz jest tym bardziej pożądany! Inwestując w profesjonalny marketing treści, można spodziewać się, że zadowoleni czytelnicy polecą artykuł czy post swoim znajomym, co bezpośrednio przełoży się na zwiększenie ruchu na stronie, na której znajdują się publikacje.

Lepsza widoczność w wynikach Google

Profesjonalne agencje, tworząc content dla klientów dbają o jego zgodność z zasadami SEO. Z tego powodu publikowane treści są nie tylko angażujące dla użytkownika, ale także poprawiają pozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google. Dzięki temu osoby poszukujące konkretnych towarów łatwiej na nie trafią.

Marka w roli branżowego eksperta

Dzielenie się wiedzą ekspercką z odbiorcami, sprawia, że czytelnicy zaczynają postrzegać daną markę jako zaufanego specjalistę z branży. To ważny krok w tworzeniu długofalowych relacji z klientami, ale też do wybicia się na tle konkurencji lokalnej oraz w sieci.

Wybierz marketing treści!

Wysokiej jakości treści to sposób na promocję firmy i dotarcie do kolejnych konsumentów z przekazem. Aby kampania była skuteczna i przyniosła wymierne korzyści, warto zgłosić się po pomoc do profesjonalnej agencji, która specjalizuje się w tego typu działaniach. Taka inwestycja zwróci się z nawiązką i przyczyni się do zwiększenia prestiżu marki.