Styl loft należy obecnie do najpopularniejszych rodzajów aranżacji. Wybierane są też pojedyncze, utrzymane w nim elementy. Sprawdź, kiedy warto postawić na loftowy stół.

Stół loftowy —  niezbędny do aranżacji loft

To oczywiste —  jeśli chcesz mieć mieszkanie lub dom utrzymane w całości w tej stylistyce musisz dobierać wszystkie elementy aranżacji z uwagą. Stół ma zaś kolosalne znaczenie, przede wszystkim w jadalni, ale też w kuchni czy salonie, zależnie od tego, gdzie go chcesz umieścić i np. gdzie w Twoim domu spożywa się posiłki —  oczywiście możliwe, że będziesz potrzebować kilku takich mebli. Wówczas do jadalni warto wybrać długi stół loftowy z masywnym blatem z litego dębu, do salonu —  z fantazyjnie wyginanymi nogami itp.

Gdy lubisz trwałe i porządne meble

Meble loftowe tworzone są ze zdecydowanie wytrzymałych materiałów. Standardowo to drewno, często lite, a także metal, choć stoły miewają też szklane blaty. Szkło także w tym przypadku jest odporne na uszkodzenia, możesz je zatem śmiało wybrać nawet jeśli np. masz małe dzieci. Do produkcji mebli i innych elementów aranżacji wnętrz stosuje się bezpieczne szkło hartowane, które w razie uszkodzenia rozpada się na nieostre fragmenty, nikomu więc nie zagraża.

Wybierając stół w stylu loft, nie musisz przy tym obawiać się, że wyjdzie z mody. Faktycznie style w aranżacji wnętrz są na topie, a potem przemijają, ale akurat taki mebel, z połączenia na przykład drewna i metalu, jest ponadczasowy. Jest też uniwersalny, możesz zatem umieścić go w różnych pomieszczeniach i aranżacjach.

Kiedy lubisz loft, ale się go boisz

Nie da się ukryć, że aranżacje loftowe są charakterystyczne, przede wszystkim dość surowe. Wiele osób obawia się zatem urządzić tak swoje mieszkania w całości. Jeśli do nich należysz, możesz zaspokoić swoje oczekiwania, wprowadzając do aranżacji pojedyncze elementy w stylu loft. Stół, do salonu czy jadalni, sprawdzi się tu doskonale.