Wielu właścicielom domów zależy na wyróżnieniu swojej przestrzeni życiowej czy nawet posesji spośród innych, dlatego poszukują nietuzinkowych artykułów służących do wykończeń. Jeśli i Ty chcesz stworzyć coś oryginalnego, zapoznaj się z artykułem i sprawdź, jakie produkty są obecnie na topie.

Jakie elementy dekoracyjne są chętnie wykorzystywane w aranżacji wnętrz?

Trendy wnętrzarskie nieustannie się zmieniają. Producenci dbają, aby na rynek trafiały produkty dopasowane do oczekiwań i indywidualnych preferencji. Dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach rozmaite lamele ścienne, w tym także takie, które można wykorzystać na tarasach czy balkonach. W zasadzie da się je montować w każdym pomieszczeniu, a ich użycie w aranżacji może ograniczać jedynie wyobraźnia. 

Jakie rodzaje lameli dostępne są na rynku?

W wielu sklepach, także internetowych, można znaleźć efektowne produkty 3D wykonane z różnych materiałów, w tym z:

  • drewna,
  • aluminium,
  • PCV.

Dużą popularnością cieszą się jednak artykuły dekoracyjne produkowane z wysokiej jakości poliuretanu. Swoją popularność zawdzięczają zapewne niezwykłej lekkości i możliwości barwienia na dowolny kolor. Nie bez znaczenia jest również ich prosty montaż. Poza tym mają one strukturę przestrzenną, dlatego ich wykorzystanie we wnętrzu sprawia, że wydaje się ono o wiele obszerniejsze niż jest w rzeczywistości. Warto też dodać, że dzięki imitacji drewna doskonale komponują się z takimi materiałami jak szkło, kamień czy stal.

Gdzie najczęściej wykorzystuje się te materiały dekoracyjne?

Właściciele mieszkań i domów najchętniej montują lamele w salonach i przedpokojach. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań do ich użycia w:

  • kuchni, 
  • sypialni,
  • pokoju dziecka,

tym bardziej że wykazują się sporą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie wilgoci. Bardzo efektownie będą wyglądać naklejone za telewizorem czy na ścianie, na której ustawione jest łóżko. Wiele osób decyduje się na ich montaż także na suficie.

Czy istnieje możliwość wykorzystania lameli poliuretanowych na zewnątrz? 

Tego typu rozwiązania sprawdzają się również na tarasach czy balkonach. Doskonale przełamują one jasne kolory elewacji rozmaitymi odcieniami dębu naturalnego, klasycznego czy szarego. Są też dostępne w ciemniejszych kolorach. Pragniesz zrezygnować z klasycznych artykułów dekoracyjnych i szukasz odpowiednich lameli? Zainteresuj się ofertą internetową i znajdź interesujący Cię produkt.