Szwedzki producent oferuje wysokiej jakości plecaki z charakterystycznym liskiem w logo. Podstawowe modele powstały już w 1978 roku w celu zniwelowania problemów z plecami występujących u skandynawskich uczniów. Wraz z upływem lat firma projektowała kolejne artykuły, które dziś są wykorzystywane zarówno przez młodzież, jak i dorosłych. Sprawdź całą ofertę produktów z serii Kanken.

Jak powstała marka Fjallraven?

Założycielem firmy jest Åke Nordin, który stworzył w 1960 roku pierwszy plecak z usztywnianym stelażem. Seria Kanken powstała nieco później i zdobyła ogromną popularność na całym świecie. Dziś w ofercie producenta dostępne są m.in.: odzież outdoorowa, namioty, worki do transportowania wody, karimaty czy śpiwory.

Który model plecaka Kanken wybrać?

Szwedzka marka proponuje kilka wersji plecaków znajdujących nieco odmienne zastosowanie. Wśród najpopularniejszych można wymienić m.in.:

  • Kanken Mini z regulowanymi szelkami o pojemności 7 l i wadze zaledwie 200 g; to idealny wybór dla przedszkolaka czy małego podróżnika,
  • Fjallraven Kanken Oryginal (16 l z licznymi kieszonkami, waga 300 g — sprawdzi się do szkoły, na uczelnię oraz do pracy),
  • Kanken Laptop (ze specjalną kieszenią na laptopa oraz wzmocnionymi szelkami).

Warto podkreślić, że firma duży nacisk kładzie na ochronę środowiska naturalnego, dlatego klienci znajdą w asortymencie plecaki, w składzie których znajdują się m.in.:

  • przetworzone butelki PET (Re-Kanken),
  • wełna z recyklingu (Kanken Re-Wool),
  • włókna celulozowe pochodzące z drzew rosnących w pobliżu miasta Övik, skąd pochodził założyciel marki (Tree-Kanken).

W ofercie producenta dostępne są także dodatki w postaci m.in. dopinanych kieszeni na butelkę, pasków piersiowych czy piórników.

Dlaczego warto postawić na plecaki szwedzkiego producenta?

Proponowane modele są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych oraz zostały wykonane z wytrzymałych materiałów (głównie pochodzących z recyklingu). Charakteryzują się również lekkością oraz komfortem noszenia. Najważniejsze, aby kupić plecak u znanego sprzedawcy, by mieć pewność otrzymania oryginalnego produktu.