Ich zastosowanie wydaje się oczywiste, a funkcjonalność zależy od szeregu właściwości charakteryzujących te urządzenia. Podgrzewacze wody – bo właśnie o nich mowa – przydają się zarówno w obiektach mieszkalnych, jak i firmowych. Dostępne są w wielu wariantach różniących się między sobą wydajnością, pojemnością i sposobem zasilania. Poznaj ich najważniejsze właściwości!

Czym powinny charakteryzować się te urządzenia?

Chcąc wybrać model dla siebie, należy zwracać uwagę przede wszystkim na:

  • odpowiednio dobraną pojemność – małe ogrzewacze wody sprawdzą się do łazienek w domkach letniskowych na ogródkach działkowych, jako alternatywne źródło współpracujące z bojlerem lub piecem gazowym i będące jego zamiennikiem w awaryjnych sytuacjach, duże z kolei przydadzą się do codziennego zastosowania i w domach, w których mieszka wiele osób;
  • sposób zasilania – elektryczne, za pomocą kolektorów słonecznych i pomp ciepła, gazowe – wybór jest spory, dlatego można z łatwością znaleźć odpowiednie rozwiązanie;
  • gwarancję nieprzerwanej pracy – dzięki temu nie pojawi się ryzyko, że domownicy będą zmuszeni korzystać z zimnego prysznica lub zostaną pozbawieni możliwości wzięcia ciepłej kąpieli w razie niespodziewanej awarii.

Warto stawiać na wysoką jakość i modele od renomowanych producentów!

Tylko wtedy zyska się pewność, że wybrane urządzenia będą działać niezawodnie i posłużą przez wiele lat. Doświadczone marki tworzą sprzęt łatwy w obsłudze oraz niemal bezawaryjny, nie bez znaczenia jest także łatwa dostępność części zamiennych oraz możliwość serwisowania. Warto zwrócić uwagę również na sposób montażu – wiszące nie zajmą cennego miejsca na małym metrażu. Istotne jest też rozmieszczenie przyłączy z dołu, od góry lub z boku, aby dostosować idealny model do warunków przestrzennych danego pomieszczenia.