Każda kobieta, bez względu na preferowany styl czy tryb życia, potrzebuje różnego rodzaju obuwia. Różnorodne modele pozwalają tworzyć stylizacje odpowiednie na rozmaite okoliczności, cieszyć się komfortem i świetnym wyglądem. Sprawdź, jakich butów nie może zabraknąć w szafie żadnej kobiety.

Ponadczasowe klasyki zawsze w modzie

Jasne jest, że kobiety na co dzień noszą różne buty. Jedne panie preferują styl sportowy, wobec czego nie rozstają się z trampkami, inne zaś zmuszone są do przestrzegania biurowego dress code’u, wobec czego najczęściej użytkują szpilki. W takich przypadkach niektóre modele obuwia będą zakładane tylko raz na jakiś czas. Niemniej trzeba je posiadać w swej garderobie. Najlepiej jest stawiać na ponadczasowe warianty, które będzie można użytkować przez wiele lat, niezależnie od zmieniających się trendów. Są to na przykład klasyczne buty sportowe, czółenka na obcasach o umiarkowanej wysokości czy baleriny. Nawet kobiety kochające niebotyczne szpilki muszą czasem założyć „adidasy”, a miłośniczki trampek —  eleganckie obuwie, na przykład gdy wybierają się na ważną imprezę. Warto też w takich przypadkach stawiać na dobrą jakość, na przykład inwestować w damskie buty ze skóry czy w sportowe modele cenionych marek. Takie bowiem posłużą długi czas i stale będą prezentować się świetnie.

Efektowny wygląd vs. wygoda

Czasami są sytuacje, w których można pomęczyć się w wysokich i ściskających palce szpilkach, w innych zaś najbardziej liczy się komfort. Warto mieć to na uwadze i w szafie obok wyjściowych szpilek postawić sportowe modele czy też wygodne półbuty, które zastąpią klasyczne czółenka w różnego rodzaju formalnych sytuacjach. W dodatku niektóre płaskie modele wcale nie muszą być mniej szykowne niż obcasy, czego dowodem są na przykład damskie mokasynki, które świetnie wyglądają do garnituru czy innego biznesowego zestawienia. Oczywiście doskonałym wyborem są też zawsze baleriny. Jeśli postawi się na elegancki wariant, na przykład ze skóry, w klasycznym kolorze, takie produkty sprawdzą się nawet na najważniejszą okazję. Panie wybierają je między innymi na wesela.

Dobierz odpowiednie obuwie

Mawia się, że kobiety kochają kupować buty, tak naprawdę jednak robią to przede wszystkim dlatego, że potrzebują wielu różnych modeli. Uzupełnij o nie swoją szafę, a nic cię nie zaskoczy.