Wyposażenie wnętrz pełni funkcję praktyczną i dekoracyjną. Dlatego jednymi z istotnych elementów są takie detale jak uchwyty meblowe. Do wyboru jest wiele modeli, więc z łatwością znajdziesz produkty, które spełnią oczekiwania pod względem estetycznym, jak i zapewnią wygodną możliwość otwierania szafek i szuflad. Żeby zachować komfort i funkcjonalność konieczny jest ich prawidłowy montaż. Przekonaj się, jak to zrobić! 

Montowanie uchwytów meblowych  czego potrzebujesz?

Podstawową kwestią jest wybranie konkretnych modeli. Uchwyty do szafek kuchennych czy innych mebli mają różne kształty i rozmiary. Muszą być dopasowane bezpośrednio do danego wyposażenia. W wypadku mocowania do podwójnych drzwiczek pamiętaj, żeby zachować odpowiednią odległość, by się o siebie nie ocierały i umożliwiały pewny chwyt. 

Jeśli musisz przygotować front do montażu, bo nie ma w nich gotowych otworów, najlepiej sprawdzi się wkrętarko-wiertarka. Na wstępie z pomocą poziomicy, miary i ołówka wybierz i zaznacz miejsca nawiercania. Średnicę wiertła i rodzaj śrub dopasuj do rozmiaru gwintu.

Jak mocować uchwyty do mebli?

Jeśli już wiesz, jaki rozstaw gwintów mają wybrane uchwyty do mebli, musisz zaznaczyć miejsce wiercenia i przygotować otwór. Do mocowania najczęściej wykorzystuje się śruby montażowe. Po umieszczeniu elementów w otworach wystarczy dobrze dokręcić je śrubokrętem lub wiertarką, w zależności od twardości materiału, w którym montujesz gałki.

Zamontuj uchwyty do mebli samodzielnie!

W większości wypadków z łatwością zamontujesz uchwyty do szafy i innych mebli samodzielnie. Jeśli musisz użyć wiertarki, pamiętaj o wykonaniu wszystkich pomiarów, żeby ustalić prawidłowy rozstaw i wysokość nawierceń. Po zaznaczeniu miejsc sprawdź, czy wygodnie otworzysz drzwiczki, a następnie zamocuj artykuły zgodnie z instrukcją od producenta. Powodzenia!