Efektywna praca na magazynie, w transporcie czy na budowie wymaga wdrożenia specjalistycznych urządzeń, które ułatwią realizację codziennych obowiązków. Wśród sprzętów uznawanych za niezbędne z pewnością można wymienić wózki widłowe – przydają się one do przewożenia ciężkich ładunków i znacznie usprawniają ich układanie. Sprawdź, jak wybrać najlepsze modele i czym kierować się podczas poszukiwań!

Niezawodność, funkcjonalność i dopasowanie do indywidualnych potrzeb – oto klucz do sukcesu

Chcąc wybrać wózki widłowe – nowe i używane – do zastosowań profesjonalnych, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim sposób ich zasilania. Do wyboru są modele napędzane:

  • silnikiem diesla – ich zaletą jest możliwość transportowania bardzo ciężkich ładunków nawet w trudnych warunkach, dlatego warto wykorzystać je zwłaszcza na terenach budowy i innych pracach realizowanych na zewnątrz;
  • paliwem LPG – są obecnie najpopularniejsze z uwagi na przystępną cenę paliwa gazowego oraz uniwersalność zastosowania – wykorzystuje się je zarówno w pracach zewnętrznych, jak i w obiektach, jednak pod warunkiem ich odpowiedniego wentylowania;
  • elektrycznie – te modele poleca się do przestrzeni zamkniętych, w których nie ma pewności co do sprawności działania systemu wentylacyjnego. Przydają się do przewożenia niewymagających ładunków, nie emitują spalin, więc są bezpieczne na magazynach i halach produkcyjnych.

Inne kwestie, które warto wziąć pod uwagę

Oczywiście rodzaj zasilania to nie jedyny aspekt, który trzeba uwzględnić przy wyborze omawianych urządzeń. Liczy się też rodzaj kół – na trudnych terenach trzeba zadbać o ich odporność na przebicie, udźwig, możliwość montażu dodatkowego osprzętu – na przykład przedłużenia wideł. 

Warto stawiać na modele od renomowanych producentów!

To gwarancja niezawodności i funkcjonalności, łatwej dostępności części zamiennych i szybkości serwisu – zarówno bieżącego, jak i w przypadku awarii. Nowoczesne sprzęty są produkowane z myślą o zapewnieniu sprawnej pracy w każdych warunkach, a wśród zróżnicowanych modeli każdy inwestor znajdzie rozwiązanie dla siebie.