Zakup blaszaka jest mniej kosztowną i zaawansowaną inwestycją niż postawienie budynku z pustaka albo cegły (choćby ze względu na brak konieczności pozyskiwania pozwolenia od władz), ale i tak warto dobrze to przemyśleć. Dowiedz się, jak wybrać dla siebie garaż z blachy.

Jak dużego obiektu potrzeba?

Rozmiar garażu to na pewno jedna z ważniejszych kwestii. Jeśli ma się więcej niż jedno auto, trzeba wybrać opcję inną niż garaż jednostanowiskowy. Poza tym warto dobrze dobrać metraż, pamiętając o tym, że obiekt ten może służyć nie tylko do parkowania samochodu. Większość osób zechce przechowywać w nim też inne rzeczy, na przykład kosiarki i sprzęt ogrodowy, inne pojazdy, jak rowery czy hulajnogi, itp. Poza tym w garażu trzeba wygodnie się poruszać jeśli np. samodzielnie dokonuje się konserwacji i napraw auta, a nieraz chce się też uczynić go miejscem majsterkowania, czyli zorganizować sobie w nim warsztat. Warto przy tym pamiętać, że można też wybrać garaż z wiatą i np. w zamkniętej przestrzeni przechowywać wrażliwsze na warunki atmosferyczne rzeczy, a pod zadaszeniem —  mniej wrażliwe.

Do czego będzie służył?

Jeśli Twój obiekt ma Ci służyć nie tylko do przechowywania auta, ale do zajęć, które zajmują sporo czasu i wymagają odpowiednich warunków, możesz wyposażyć go w okna, a nawet termoizolację. Dzięki temu ostatniemu też lepiej zadbasz o swoje auto w warunkach bardzo złej pogody —  niskiej temperatury czy wysokiej wilgotności. Przede wszystkim jednak odpowiednia temperatura i dostęp światła dziennego pozwolą Ci wygodnie naprawiać czy konserwować auto, a także majsterkować.

Wykończenie i kolor

Nowoczesne garaże blaszane mogą wyglądać bardzo estetycznie, tym bardziej że niektóre z nich wykończone są w sposób, który sprawia, że prezentują się jak drewno. Warianty drewnopodobne będą pasowały na przykład do budynków również wykończonych elementami z drewna. Klasyczne blaszaki jednak także wyglądają świetnie, zwłaszcza że można je dostać w różnych kolorach, by dopasować do wyglądu domu i ogólnej aranżacji posesji.

Wybierz dobrze!

Niedrogie i szybkie we wznoszeniu blaszaki mają wiele zalet, a jeśli dobierze się cechy takiego obiektu z uwagą, będzie służył i wyglądał jeszcze lepiej. Sprawdź, co oferuje rynek i zastanów się nad swoimi potrzebami.