Pokój dzienny to miejsce, w jakim domownicy spędzają najwięcej czasu oraz reprezentacyjne pomieszczenie w domu, jego wystrój musi być zatem odpowiedni. Świetnym sposobem na praktyczną i estetyczną ozdobę ściany będzie fototapeta, będąca od jakiegoś czasu prawdziwym aranżacyjnym hitem. Dowiedz się, jak ją wybrać.

Fototapeta do salonu —  o czym trzeba wiedzieć?

Przede wszystkim o tym, że obecnie tapety, a zwłaszcza fototapety, kładzie się nie na wszystkie ściany, a na jedną, a nawet jej część. W przypadku salonu jest to najczęściej ściana, przy której stoi kanapa bądź zestaw wypoczynkowy, ewentualnie ściana przeciwna — którą osoby wypoczywające mają przed oczami.

Warto też wiedzieć o tym, że tego rodzaju ozdoby mają wpływ nie tylko na wygląd pomieszczeń, ale też ich odbiór oraz rozmiar —  oczywiście w sensie optycznym. Bardzo ważne jest, by wybrana fototapeta do salonu była dopasowana odpowiednio —  optycznie powiększała małą przestrzeń lub pomniejszała obszerne i przez to nieprzytulne pomieszczenie. Istotny jest właściwy dobór motywu, by nie przytłoczyć czy nie przyciemnić już i tak ciasnego i ciemnego pokoju.

Jakie motywy są modne?

Na pewno szczególnie często wybierane są fototapety 3D, dające niezwykle realne wrażenie. Świetnym wyborem są na przykład motywy przedstawiające uliczki czy pomosty —  wprost wydaje się, że można na nie wejść i trafić do innego świata. Takie wzory dają też wrażenie głębi i powiększają optycznie przestrzeń, a przy tym czynią wielkie wrażenie na widzących je pierwszy raz domownikach czy gościach.

Poza tym jednak oczywiście warto wzór takiej ozdoby dobrać do swych preferencji, a także aranżacji pokoju.

Szeroki wybór fototapet

Ozdoby takie zdecydowanie najczęściej wybiera się właśnie do salonu, co powoduje, że w sklepach znaleźć można ich ogromny wybór. Zwykle są one precyzyjnie podzielone na kategorie, co ułatwia wyszukiwanie interesujących propozycji.