Planujesz zmianę wystroju wnętrza? Sprawdź, czym kierować się przy wyborze dekoracji oraz jak zadbać o spójny wygląd pokoju. Postaw na wysokiej jakości produkty i stwórz wyjątkową aranżację, która zachwyci mieszkańców i gości.

Dekorowanie pomieszczeń

Najlepiej rozpocząć od znalezienia inspiracji. Wiele osób ma problem z określeniem swojego gustu i oczekiwań. Przydatne jest zatem przejrzenie katalogu z dekoracjami w różnym stylu i zrobienie listy rzeczy, które podobają się najbardziej. Następnie można przejść do selekcji produktów. Przy zakupie trzeba pamiętać, by:

  • dodatki były ze sobą spójne,
  • pokreślić atuty danej przestrzeni,
  • wybierać ładne materiały, odporne na uszkodzenia,
  • dopasować wystrój do swoich indywidualnych potrzeb.

Miłośnicy kwiatów z pewnością zachwycą się wazonami o fantazyjnych kształtach, w których można trzymać ulubione rośliny. Ludzie, którzy nie mają chęci i cierpliwości do kupna oraz pielęgnacji bukietów, mogą wybrać inne dekoracje do domu. W kąciku czytelniczym doskonale sprawdzą się na przykład podpórki do książek wzorowane na rzeźby antyczne, które nie tylko ozdabiają regały, ale też pozwalają utrzymać na nich porządek. Właśnie na tym polega spersonalizowanie wnętrza. Warto skupiać się na zainteresowaniach jego mieszkańców.

Dekoracje w stylu klasycznym i nowoczesnym

Jakie dodatki są zgodne z najnowszymi trendami? Projektanci polecają na przykład figurki ceramiczne, które stanowią współczesną interpretację antycznych rzeźb. Są to przedmioty przedstawiające kobiece usta. Symbolicznie podkreślają siłę kobiet oraz ich niezależność. Praktycznym wyborem są również lustra, szczególnie przydatne w małych pomieszczeniach. Lustrzane powierzchnie odbijają światło, dzięki czemu optycznie powiększają wnętrze.

Na liście najpopularniejszych akcesoriów znajdują się również złote i srebrne patery. Wprowadzają do mieszkania klimat luksusu. W podobny sposób działają ręcznie wykonane dywany z wełny i wiskozy. Można umieścić je pod kanapą w salonie lub w kąciku jadalnym.

Modne dodatki do każdego domu

Już wiesz, czym kierować się przy dekorowaniu swojego domu. Postaw na oryginalne dodatki o artystycznym charakterze. Zainspiruj się ceramicznymi figurkami, wazonami, solidnymi podpórkami pod książki oraz złotymi paterami. Wybieraj produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów.