Jest wiele powodów, dla których warto używać kolagenowych kosmetyków. Sprawdź, czym jest serum TC16 i jak powinno się je stosować. Poznaj sposoby na nawilżenie i zregenerowanie podrażnionej skóry.

Kolagen w kosmetykach

Producenci kosmetyków chętnie dołączają do ich składu kolagen. W naturalnej postaci jest to białko fibrylne, które stanowi budulec skóry, ścięgien, kości i zębów. Zawierające go preparaty do pielęgnacji:

  • mają właściwości nawilżające,
  • poprawiają elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki oraz działają odmładzająco,
  • mogą pomóc w redukcji przebarwień i blizn,
  • wzmacniają strukturę tkanek,
  • sprawiają, że skóra staje się bardziej odporna na szkodliwy wpływ warunków zewnętrznych.

W sklepach można znaleźć na przykład serum Arkada TC16. To preparat z kolagenem przeznaczony do pielęgnacji wymagającej skóry i paznokci. Aplikuje się go na różnych obszarach ciała, na przykład na szyję, dłonie, nogi i brzuch. Często używany jest również na miejsca podrażnione po depilacji i oparzenia. Należy przestrzegać informacji przedstawionych na opakowaniu kosmetyku. Nakłada się go maksymalnie trzy razy dziennie, po jednej lub dwóch kroplach dozowanych za pomocą aplikatora.

Jak dbać o skórę?

Jeśli chcesz cieszyć się gładką i elastyczną skórą, musisz o nią dbać. Unikaj czynników, które mogłyby ją podrażnić. Prace domowe, takie jak mycie naczyń, wykonuj w ochronnych rękawiczkach. Pamiętaj o używaniu kosmetyków o właściwościach nawilżających i regenerujących oraz przestrzeganiu zdrowej diety. Dzięki temu unikniesz przesuszenia i podrażnień. Serum to preparat o formule bardziej skoncentrowanej od kremów.

Sklep z kosmetykami

Gdzie kupować kosmetyki z kolagenem? Skorzystaj z oferty dobrej drogerii. Zwracaj uwagę na skład stosowanych preparatów i wskazania producenta. Do aplikacji serum szczególnie przydatne są opakowania z pipetą.