Potrzebując miejsca do przechowywania maszyn, płodów rolnych czy jakichkolwiek innych towarów wcale nie trzeba decydować się na długotrwałe i kosztowne działania w postaci budowy obiektu murowanego. Alternatywą są zdobywające coraz większą popularność hale stalowe, między innymi namiotowe. Mają one mnóstwo zalet, a najważniejszą jest stosunkowo niski koszt wykonania. Poznaj ich więcej!

Kiedy postawić na halę namiotową?

Wykonana ze stali i mająca namiotowe sklepienie hala może służyć przez cały rok, do różnych celów, ale jest to też świetne rozwiązanie sezonowe —  na przykład kiedy potrzeba dodatkowego miejsca w gospodarstwie do przechowywania płodów rolnych. Hale namiotowe ocieplane dają przy tym znacznie więcej możliwości niż pozbawione izolacji. Chroni ona przed nadmiernym nagrzewaniem się oraz wychładzaniem wnętrza, co ma znaczenie nie tylko dla zachowania właściwości przechowywanych w obiekcie towarów, ale też komfortu użytkowników tych przestrzeni.

Jest on utrzymany na wysokim poziomie, zwłaszcza że obiekt może być też wyposażony na przykład w wentylację oraz ochronę przeciwpożarową, dlatego inwestorzy decydują się adaptować takie budynki na różne cele. Może to być nie tylko typowa agrohala, ale też na przykład hala produkcyjna z biurem , przy czym warunki panujące w pomieszczeniach będą odpowiednie zarówno do produkcji, jak i do pracy biurowej. Na urządzenie biura, będącego wizytówką każdej firmy, pozwala też estetyczny wygląd tych obiektów — zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz.

Wyjście lepsze niż budynek

Taka hala może być lepsza niż murowany budynek nie tylko dlatego, że można ją, w razie potrzeby, zdemontować i traktować tylko jako rozwiązanie sezonowe czy zmieniać miejsce jej lokalizacji. Inwestorzy najmocniej doceniają dwa walory: szybkość wznoszenia konstrukcji (to montaż wcześniej wykonanych w zakładzie produkcyjnym elementów) oraz niski koszt. Jest to rozwiązanie znajdujące się w zasięgu możliwości nawet małych czy początkujących firm. Warto je zatem rozważyć, stawiając na ofertę dobrego producenta, co przełoży się na trwałość obiektu.