Najbardziej reprezentacyjne i najczęściej użytkowane pomieszczenie w domu, czyli pokój dzienny, musi charakteryzować się odpowiednim wystrojem. Powinien być on nie tylko piękny i współgrać z gustem domowników, ale też zapewniać oczekiwane efekty, na przykład dodawać energii czy wpływać kojąco na samopoczucie odpoczywających osób. Wszystkie takie założenia można osiągnąć za pomocą popularnej ozdoby, jaką jest fototapeta. Czytaj dalej!

Sposób na modne wnętrze

Na pewno jednym z ważniejszych powodów, dla których fototapety do salonu są tak chętnie wybierane, jest ich modny charakter. W dodatku ozdoby takie można znaleźć w przeróżnych wariantach, także stylach, co pozwala je umieszczać we wszelkich aranżacjach. Nie są to jednak jedyne zalety takiego rozwiązania. Inne to między innymi:

  • łatwość aplikacji fototapety, pozwalająca na samodzielne i wyjątkowo szybkie odświeżenie wnętrza,
  • mnogość motywów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie,
  • możliwość optycznego modelowania wnętrza — jego pomniejszania, powiększania, przyciemniania, rozjaśniania itp.,
  • dostępność wzorów nawiązujących do preferencji czy pasji — kto kocha góry, może każdego dnia podziwiać ich ośnieżone szczyty, a marzyciele mogą wybrać do swojego salonu na przykład motyw pomostu wiodącego do morza.

Jak dobrać wzór fototapety do salonu?

Wybór takiej ozdoby na pewno nie może być przypadkowy. Trzeba zwrócić uwagę na wiele kwestii, jak własne preferencje, styl wystroju w pomieszczeniu, a także jego warunki, jak metraż, dostęp światła dziennego itp. Dobrze dobrana fototapeta poprawi wygląd i odbiór pomieszczenia, pięknie go ozdobi i sprawi, że będzie się z przyjemnością spędzać w nim czas. Można też oczywiście postawić na najmodniejsze motywy, jak plenery (góry, plaże, lasy czy łąki) bądź zdjęcia przedstawiające wielkie miasta.