Podczas wybierania wyposażenia do wnętrz, warto zwrócić uwagę na design, jak i detale. Jednym z istotnych elementów wykończenia są uchwyty do mebli, zarówno do szafek kuchennych, jak i ustawionych w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym. Akcesoria powinny być praktyczne i ładne, żeby stylowo uzupełniały aranżację. Oprócz funkcji dekoracyjnej trzeba pamiętać, że najważniejsze jest wygodne użytkowanie, czyli umożliwienie szybkiego i bezpiecznego (szczególnie dla palców) otwierania drzwiczek czy szuflad. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze!

Uchwyty do szafek  drewniane, szklane, a może stalowe? 

Przed wyborem konkretnego kształtu, warto zastanowić się, z jakiego materiału mają być wykonane gałki czy uchwyty meblowe. Wśród najpopularniejszych są drewniane, szklane, metalowe czy z tworzyw sztucznych. Dla osób lubiących dekoracyjne wykończenie dostępne są też modele ze skórzanymi elementami czy ozdobione kryształkami. Każdy znajdzie idealne dodatki do swojego wnętrza, aby podkreślić aranżację. To bardzo ważne, żeby dopasować je bezpośrednio do rodzaju surowca, z jakiego zrobione są meble  wtedy całość jest  spójna i elegancko się prezentuje. Tyczy się to też kwestii koloru i rozmiaru.

Uchwyty meblowe  wygodny dostęp do zawartości szafek

Design jest ważny, ale w tym wypadku równie istotna jest funkcjonalność. Wybierając uchwyty do szafek kuchennych czy innych mebli, sprawdź, czy wygodnie się ich używa. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim, czy model nie wyślizguje się z ręki i da się go pewnie złapać. Jeśli decydujesz się na klasyczne uchwyty do mebli, spróbuj ich użyć, sprawdzając, czy palce zmieszczą się w lukę. W wypadku masywnych mebli pamiętaj, że front także będzie ciężki, więc tym bardziej musisz mieć pewny chwyt. 

Uchwyty do mebli  praktyczne dekoracje

Chcesz znaleźć najlepsze uchwyty do szafy? Czeka na Ciebie ogromny wybór najróżniejszych kształtów, rozmiarów, kolorów i faktur. Dopasuj je do aranżacji i designu wyposażenia. Stalowe modele świetnie współgrają z drewnianymi frontami, a kryształowe gałki sprawdzą się we wnętrzach w stylu glamour. Oprócz wyglądu koniecznie zwróć uwagę na wygodę użytkowania. Sprawdź, czy dany wzór umożliwia sprawne otwieranie drzwiczek zarówno lewą, jak i prawą ręką, a także czy zapewnia pewny i bezpieczny chwyt. Wybierając gałki meblowe, łącz funkcjonalność z designem, a na pewno znajdziesz dodatki zgodne z oczekiwaniami!