Na skórze człowieka bytują różne pasożyty. Świerzbowiec jednak należy do najbardziej uporczywych, głównie ze względu na fakt, że, jak sama jego nazwa sugeruje, wywołuje silne świerzbienie. Są jednak skuteczne sposoby walki z tą dolegliwością i pomóc w niej może m.in. Amol. Jak działa na świerzb? Przekonaj się o tym poniżej.

Czym jest świerzb i jak go rozpoznać?

Choroba ta wzięła nazwę od świerzbowca – małego pajęczaka, który żeruje na skórze. Choć niewidoczny gołym okiem, potrafi mocno dać się we znaki. Warto wiedzieć, że dolegliwość ta, podobnie jak wiele innych pasożytniczych, dotyczy różnych osób z odmiennych środowisk. Można się nią bowiem zarazić na basenie, w szkole i mnóstwie miejsc publicznych, czasem przez podanie ręki lub przytulenie kogoś.

Do najbardziej charakterystycznych objawów tego, że jest się nosicielem pasożyta, należy silny świąt (w nocy i po gorącej kąpieli), ale nie tylko. Pojawiają się też zmiany na skórze pod postacią m.in. guzków między palcami u rąk lub pod fałdkami na ciele. Czasem występują również w okolicach intymnych, zagięciach stawów i przy pępku.

Jakie działania są konieczne przy świerzbie?

Leczenie świerzbu polega na smarowaniu całego ciała (z pominięciem głowy) specjalnymi kremami i maściami na bazie m.in. siarki czy benzoesanu benzylu. Co istotne – terapia ta powinna być zastosowana wobec wszystkich domowników, gdyż mogą być nosicielami pasożyta. Dodatkowo trzeba wymienić pościel, uprać całą garderobę w wysokiej temperaturze i wyczyścić dokładnie meble tapicerowane.

Jak Amol działa na świerzb?

A jak działa Amol na świerzb ? Ten popularny środek stosuje się m.in. przy łagodzeniu objawów ugryzień owadów. W tym przypadku więc można go używać miejscowo, np. nasączając nim wacik i nanosząc preparat na miejsca, gdzie zauważyło się zmiany. Dzięki temu świąd powinien być wyraźnie zmniejszony.

Przede wszystkim – fachowa pomoc medyczna

Choć ten, jak i inne wyroby lecznicze, mogą skutecznie pomóc w walce z świerzbowcem, bardzo istotne jest przede wszystkim skorzystanie z fachowej porady medycznej. Jeśli podejrzewasz, że masz tego pasożyta – udaj się do lekarza lub zapytaj w aptece o skuteczny lek. Z pewnością uzyskasz pomoc, jakiej potrzebujesz.